SLUŽBY

Pálení již od 70 litrů kvasu

Menší z našich kotlů (150 litrů) umožňuje pálení již od 50 litrů kvasu. Pro optimální výtěžnost z Vašeho ovoce se však doporučuje plnění alespoň 70 až 80 litry kvasu.

Doprava kvasu do pálenice

Služba zahrnuje dopravu kvasu do pálenice. Dodávkové vozidlo je vybaveno hydraulickou plošinou a rudlem. Při nakládce je vyžadována pomoc pěstitele. Cena služby viz Ceník.

Měření cukernatosti kvasu

Pomocí optického refraktometru s kalibrací pro různé druhy ovoce Vám z dovezeného vzorku změříme cukernatost kvasu a doporučíme optimální termín pálení.

Doplňkový prodej

Pálenice nabízí doplňkový prodej několika druhů lahví na destilát, kvasinek pro lepší průběh kvašení a také kvasných zátek (vč. možnosti vyvrtání otvoru pro zátku do víka Vaší kvasné nádoby).

Zušlechtění pálenky ultrazvukem

Ultrazvuková čistička (kapacita 7 až 12 litrů) pomáhá čerstvě vypálenému destilátu k dozrání ihned v pálenici (během 10 až 30 minut zestaření o deset let). Ultrazvuková čistička odplyní čerstvou pálenku a umožní její konzumaci ihned po vypálení, aniž by obsahovala nežádoucí plyny vzniklé při pálení. Nemusí se nechávat odvětrávat.

Posezení a občerstvení při pálení

Pálenice disponuje posezením přímo u destilační technologie (možnost sledování celého výrobního procesu), kuchyňkou s automatickým kávovarem a chlazenými nápoji i televizí. Část nápojů je zdarma, část za nákupní ceny.

Originální zákaznické etikety

Každý zákazník pálenice obdrží jeden arch samolepících etiket zdarma jako pozornost za projevenou důvěru. Jedná se o 9 ks etiket s uvedením jména pěstitele, lokality sběru, lihovosti destilátu a druhu ovoce. K vyzvednutí inhned po pálení, spolu s pálenkou.

Ředění destilátu

Výsledný destilát ředíme na požadovanou lihovost dle přání zákazníka. K ředění používáme vodu Nartes, pocházející z artéského pramene z podhůří Hrubého Jeseníku. Vyznačuje se 100% čistotou a nízkým obsahem minerálních látek.