SLUŽBY

Pálení již od 70 litrů kvasu

Menší z našich kotlů (150 litrů) umožňuje pálení již od 50 litrů kvasu. Pro optimální výtěžnost z Vašeho ovoce se však doporučuje plnění alespoň 70 až 80 litry kvasu.

Doprava kvasu do pálenice

Služba zahrnuje dopravu kvasu do pálenice (místo nakládky max. 10 km dojezdové vzdálenosti od pálenice). Dodávkové vozidlo je vybaveno hydraulickou plošinou a rudlem. Při nakládce je vyžadována pomoc pěstitele. Cena služby viz Ceník.

Měření cukernatosti kvasu

Pomocí optického refraktometru s kalibrací pro různé druhy ovoce Vám z dovezeného vzorku změříme cukernatost kvasu a doporučíme optimální termín pálení.

Doplňkový prodej

Pálenice nabízí doplňkový prodej několika druhů lahví na destilát, kvasinek pro lepší průběh kvašení a také kvasných zátek (vč. možnosti vyvrtání otvoru pro zátku do víka Vaší kvasné nádoby).

Zušlechtění pálenky ultrazvukem

Ultrazvuková čistička (kapacita 7 až 12 litrů) pomáhá čerstvě vypálenému destilátu k dozrání ihned v pálenici (během 10 až 30 minut zestaření o deset let). Ultrazvuková čistička odplyní čerstvou pálenku a umožní její konzumaci ihned po vypálení, aniž by obsahovala nežádoucí plyny vzniklé při pálení. Nemusí se nechávat odvětrávat.

Posezení a občerstvení při pálení

Pálenice disponuje posezením přímo u destilační technologie (možnost sledování celého výrobního procesu), kuchyňkou s automatickým kávovarem a chlazenými nápoji i televizí. Část nápojů je zdarma, část za nákupní ceny.

Originální zákaznické etikety

Každý zákazník pálenice obdrží jeden arch samolepících etiket zdarma jako pozornost za projevenou důvěru. Jedná se o 9 ks etiket s uvedením jména pěstitele, lokality sběru, lihovosti destilátu a druhu ovoce. K vyzvednutí inhned po pálení, spolu s pálenkou.

Ředění destilátu

Výsledný destilát ředíme na požadovanou lihovost dle přání zákazníka. K ředění používáme vodu Nartes, pocházející z artéského pramene z podhůří Hrubého Jeseníku. Vyznačuje se 100% čistotou a nízkým obsahem minerálních látek.